Контакт

Актуелно

Регион10 минути

И Хрватска го бојкотира доделувањето Нобелова награда за литература

Хрватското Министерство за надворешни и европски работи (МВЕП) донесе одлука нивниот амбасадор во Кралството Шведска да не учествува на церемонијата...

Македонија39 минути

ПОЦ: За седум дена санкционирани 274 непрописно паркирани возила во Центар

ЈП Паркинзи на Општина Центар и Општина Центар во соработка со Сообраќајната полиција-Скопје за седум дена санкционираа 274 непрописно паркирани...

Македонија1 час

Магла кај Шапка и Страцин – намалена е видливоста на патот до 100 метри

Намален видливост поради појава на магла, утрово има на патниот правец Попова Шапка село Гајре-Тетово до 30 метри и кај...

Свет2 часа

По ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд 11 австралиски државјани се водат како исчезнати

Единаесет државјани на Австралија се водат како исчезнати, додека 13 се хоспитализирани по ерупцијата на вулканот на Нов Зеланд, изјави...

Регион13 часа

Бројот на новороденчиња во БиХ намален за 40 проценти во последните 20 години

Минатата година во Босна и Херцеговина се родени 28.600 бебиња, што е за 40 проценти помалку отколку во 1997 година...