Контакт

Актуелно

Македонија44 минути

Хелсиншки: Новиот Закон против насилство врз жените и семејното насилство е позитивен чекор

Хелсиншкиот комитет за човекови права смета дека новиот закон против насилство врз жените и семејното насилство е позитивен чекор и...

Црна хроника1 час

Oбвинение за 70-годишен маж, кој се обидел да силува 10-годишно девојче во Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен акт против едно лице на возраст од 70 години, кое се товари за кривично...

Економија1 час

Бектеши: Две турски компании во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод

Две турски компании влегоа во конкуренција за изградба на магистралниот гасовод во Северна Македонија, објави министерот за економија Крешник Бектеши....

Македонија2 часа

Возрасните пациенти со спинална мускулна астрофија за првпат добија лек

Министерството за здравство информира дека вчера за првпат на Клиниката за неврологија двајца возрасни пациенти со спинална мускулна атрофија тип...

Црна хроника2 часа

396 санкционирани возачи во Скопје

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (25.11.) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. Само...