Контакт

Актуелно

Регион5 часа

Најмалку еден човек загина во обилните врнежи во Истанбул

Обилни врнежи го погодија турскиот град Истанбул, а поплавени се улиците и подрумите и пореметен е железничкиот и траектниот сообраќај,...

Македонија7 часа

Ветерот го отежнува гаснењето на пожарот кај Буковиќ, гори дабова шума

Ветерот и тешко пристапниот терен го отежнуваат гаснењето на пожарот кој изутринава околу 10 часот избувна на непристапен терен над...

Македонија8 часа

(Видео) Костадинов: Мицкоски да признае дека во Унгарија се среќавал и со Груевски

„На прес конференцијата одржана во белиот дворец на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски призна дека се сретнал со еден од осомничените во...

Регион9 часа

Брнабиќ: Прашањето за Косово во сегашните граници е црвена линија преку која Србија нема да помине

Признавањето на Косово во сегашните граници е црвена линија преку која Србија нема да ја премине, рече премиерката Ана Брнабиќ,...

Македонија9 часа

(Видео) Арсовски: СЈО нема повеќе кредибилитет

,,СЈО нема повеќе кредибилитет. Нема кредибилитет ниту Катица Јанева, ниту некој од обвинителите кои постапувале по нејзините насоки и молчеле...