Контакт

Актуелно

Свет2 часа

Девојка од Бангладеш тврди дека ја чуваат како роб и моли за помош преку „Фејсбук“

Куќна помошничка од Бангладеш, која работи во Саудиска Арабија, на „Фејсбук“ објави потресно видео во кое тврди дека била физички...

Македонија5 часа

Арменд Арслани од ДУИ e нов заменик-министер за здравство

Со 62 гласа „за“ и 17 „против“, Собранието го назначи Арменд Арслани од ДУИ за нов заменик-министер за здравство. Арслани...

Македонија5 часа

Во Битола почувствуван земјотрес со епицентар во Грција

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 3.3 степени и епицентар во соседна Грција, на 125 километри јужно од Скопје, беше регистриран...

Економија6 часа

Ангеловска: Буџетот за 2020 ќе им овозможи на младите да покажат повеќе од потенцијалот

Со буџетот за 2020 година се инвестираат највисоки средства досега за човечки капитал, односно: здравство, образование и социјална заштита, нагласи...

Свет6 часа

Напаѓач со опасна хемикалија испрскал 51 дете во градинка во Кина

Во градинка во југозападна Кина повредени се 51 дете и тројца воспитувачи откако напаѓач ги испрскал со натриум хидроксид. Кинеската...