Контакт

Актуелно

Македонија3 часа

Германија ја заврши постапката за ратификација на протоколот за НАТО

Заменик-амбасадорот на Сојузна Република Германија во САД го предаде официјалниот документ за ратификација на протоколот за пристапот на Република Северна...

Свет3 часа

Првата пловна нуклеарна електрана тргна на пат кон Арктикот

Пловниот нуклеарен реактор „Академик Ломоносов“ денеска ќе исплови од арктичкото пристаниште Мурманск на пат долг 5.000 километри до североисточен Сибир....

Црна хроника3 часа

Семејна драма во Скопје – жена ја нападна својата маќеа

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против Џ.Н.(48) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено...

Европа4 часа

ЕУ го поддржа повикот на Макрон пожарот во Амазонија да биде тема на самитот Г7

Европската Унија го поддржува предлогот на францускиот претседател Емануел Макрон прашањето за пожарот во Амазонија да се постави на агендата...

Регион6 часа

Анархистички напад врз ресторан во предградието на Атина

Анархистичката група „Рубикон“ изврши напад на познат ресторан во Халандри, предградие на Атина. Нападот се случил ноќта помеѓу четвртокот и...