Контакт

Актуелно

Македонија9 минути

Мицкоски: Ќе продолжиме со разговорите за законот за Јавното обвинителство

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, одговарајќи на новинарски прашања денеска кажа дека ќе продолжат со разговорите за законот за Јавното...

Регион55 минути

Авион принудно слета во Дубровник, патник починал од инфаркт

Патнички авион што леташе од Дизелдорф кон египетскиот град Марса Алам принудно слета во Дубровник, бидејќи еден од патниците претрпел...

Свет2 часа

Помпео прекинал интервју, по што ја навредувал новинарката

Американскиот државен секретар Мајк Помпео викал, користејќи навреди и пцости кон новинарката Мери Луиз Кели по интервјуто што го прекинал...

Свет2 часа

Во Вухан ќе се гради уште една наменска болница за заразените од корона вирусот

Кинескиот град Вухан, кој се наоѓа во изолација поради избивањето на корона вирусот, ќе изгради втора наменска болница за лечење...

Македонија5 часа

Приведени турски државјани на аеродром во Охрид поради фалсификувани пасоши

Основното јавно обвинителство Охрид поведе постапка против седум лица за сторено кривично дело Фалсификување исправа. Осомничените турски државјани, кои се...