Контакт

Актуелно

Европа32 минути

Борис Џонсон и ЕУ го потпишаа договорот за брегзит

Британскиот премиер Борис Џонсон и лидерите на ЕУ потпишаа договор за излезот на Велика Британија од Европската Унија, кој е...

Црна хроника2 часа

Скопјанец со стап тепал малолетна потстанарка зошто скршила огледало и ја исекол со скршените парчиња

Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Како што информираат од...

Црна хроника3 часа

Поднесени три кривични пријави за градење без дозвола во Струга

Струшката полиција поднесе кривични пријави против три лица, двајца стружани и еден охриѓанец, кои на тоа подрачје граделе без соодветни...

Европа3 часа

Шест лица загинаа во напад во Германија

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот...

Свет7 часа

Трамп ќе го објави големиот мировен план за Израел пред посетата на Нетанјаху

Американскиот претседател, Доналд Трамп, конечно, ќе го открие својот одличен план за мир на Блискиот Исток пред израелските лидери да...