Контакт

Актуелно

Свет6 часа

Хамас: За размена на војници ќе треба да договориме нова рамка

Хамас вели дека е подготвен да започне преговори за ослободување на заробените израелски војници – откако ќе бидат ослободени сите...

Европа11 часа

Синдромот на „белите дробови“ стигна до Европа: воспалението од Кина се појавило и во Данска, претходно и во Холандија

Данска е погодена од бран од ист тип на пневмонија што ја потресе Кина и предизвика страв од нова пандемија,...

Македонија13 часа

„Знаеме дека приоритет на Ковачевски му се винските средби, но сепак лидерските се важна работа, која не се договара преку медиуми“, реагира ВМРО-ДПМНЕ

„СДС продолжува да се однесува незрело и неодговорно за крупни прашања за државата, но сепак благодариме за разбирањето што го...

Европа13 часа

Лавров на самитот на ОБСЕ го нападна Западот: „Косово беше украдено од Србија, а НАТО изврши брутална агресија врз Југославија, ОБСЕ е во жална состојба“

Рускиот министер за надворешни работи, Сергеј Лавров, денеска изјави дека Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ) е пред...

Свет14 часа

(Вознемирувачко видео) Надзорните камери го снимија моментот кога Хамас почна да пука во луѓето на автобуската станица

Надзорните камери во Ерусалим го снимија моментот кога милитантите на Хамас излегоа од автомобил и почнаа да пукаат во луѓето...