Контакт

Актуелно

Македонија24 минути

Седуммина македонски државјани пред суд признаа дека војувале за ИСИС

Седуммина македонски државјани обвинети за учество во странска војска, паравоени или параполициски формации, од кои еден е обвинет и за...

Македонија2 часа

„Градски паркинг“ лани заработил над 2,4 милиони евра

Минатата година Јавното претпријатие „Градски паркинг“ заработило над 2,4 милиони евра или точно 147.115.268 денари, што е за 11.686.703 денари повеќе во...

Свет3 часа

Десетици евакуирани по закана од бомба во Брисел

Полицијата затвори со кордон голема област во белгискиот главен град во близина на британската амбасада откако пожарната служба во Брисел извести дека...

Европа4 часа

Напад со нож во училиште во Осло, повредени 4 лица

Според „Индепендент“, напаѓачот е уапсен, а неговите мотиви не се познати. Жртвите се полесно повредени и моментално се во болница....

Македонија5 часа

Мицкоски за апсењето на Јакимовски: Не можете вие толку да уапсите колку што ние ќе ве победиме

Апсењето на лидер на опозициска партија на еден месец пред гласањето на претседателските избори не е ништо друго освен чин...