Контакт

Актуелно

Македонија7 часа

Јанушев им се извини на новинарите оти ВМРО-ДПМНЕ ги нарече загари на Заев

Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев им се извини на новинарите, во името на партијата, за тоа што претходно беа...

Македонија13 часа

МВР го бара Груевски со потерница за издржување на затворската казна

Министерството за внатрешни работи по налог на кривичниот суд распиша потерница по поранешниот премиер Никола Груевски, кој требаше во петокот...

Македонија14 часа

Град Скопје: Загаденоста е повеќедецениски проблем, дел од мерките нема да бидат популарни

Градот Скопје реагира на прес-конференцијата на членот на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Влатко Ѓорчев, поврзана со предлогот за воведување систем на...

Европа15 часа

Полициските кордони се повлекуваат од центарот на Лондон

Лондонската полиција преку „Твитер“ изјави дека сомнителното возило што беше забележано на левиот брег на реката Темза, во центарот на...

Македонија15 часа

Затворот го известил судот дека Груевски уште не се јавил за издржување на казната

Судот соопшти дека денеска добиле известување од затворот во Шуто Оризари оти експремиерот Никола Груевски не се јавил за издржување...