Контакт

Актуелно

Вести26 минути

Британски медиуми: Тереза ​​Меј има план Б, а тој изгледа како план А

Британската премиерка Тереза ​​Меј го претстави својот план Б за брегзит, а според тамошните медиуми тој е сличен на планот...

Македонија1 час

Поради појава на магла намалена видливоста во Битола и Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози, информриаат од Авто мото-сојузот на Македонија. Оттаму додаваат дека поради...

Свет2 часа

Црниот биланс во експлозијата на нафтовод во Мексико надмина 90 лица

Повеќе од 90 лица загинаа во експлозијата на оштетен нафтовод во централната мексиканска држава Хидалго, вели гувернерот Омар Фајад. Претходната...

Свет3 часа

Израелски град ги „брише” жените од погледот на јавноста

Ултраортодоксна општина источно од Тел Авив избришала политичарка од една рекламна кампања, што не е прв случај, а некои луѓе...

Регион11 час

Ципрас до граѓаните: Дознајте ја вистината за преспанскиот договор

Грчкиот премиер, Алексис Ципрас, објави видеопорака до граѓаните во Грција, во која истакнува дека дошло време да се изнесат фактите...