Контакт

Актуелно

Македонија9 минути

МВР: Ги отфрламе шпекулациите за постоењето на киднапери и продажба на човечки органи

Министерството за внатрешни работи ги отфрла шпекулациите за постоењето на киднапери кои киднапираат поради препродажба на човечки органи. Оттаму велат дека...

Македонија1 час

Арсовски: Вработени се и браќата на пратеничките Прентовиќ и Димовска-Симеска

Ниту политичкиот прогон, ниту насилството, ниту заканите по живот нема да нè спречат вистината за непотизмот на власта, епидемијата на...

Македонија3 часа

Обвинителството и адвокатите за 27 април од судот направија Собрание

По завршните зборови на Александар Василевски Нинџа, вчера заврши и последната фаза од судскиот процес за 27 април, но обвинителката...

Македонија3 часа

МВР за починатото лице во Волково: Нема видливи траги на насилство

Утрово неколку минути пред 10 часот во полиција било пријавено дека има починато женско лице во нива што се наоѓа...

Македонија5 часа

Исмет Гури: Избламирани сме со судењето и нарушен ни е интегритетот

Во кривичниот суд по четврти пат од почеток почна судењето за предметот на СЈО за уништување изборен материјал во предметот...