Контакт

Актуелно

Економија2 минути

Најбогатите 26 милијардери во светот поседуваат богатство исто колку 3,8 милијарди луѓе

Светските милијардери секојдневно се збогатуваат за дополнителни 2,5 милијарди долари. Бројката на милијардери во светот достигна  2 208 што е...

Македонија22 минути

Скопјани од денеска може да аплицираат за субвенции за печки на пелети

Градот Скопје на граѓаните што имаат купено печки на пелети од 7 ноември 2018 година до 30 ноември 2019 ќе...

Бегството на Груевски36 минути

Телохранителите на Груевски сослушани за неговото бегство, роднините нема да се сослушуваат

Роднините на Груевски нема да бидат повикани да дадат исказ пред Обвинителството за гонење организиран криминал и корупција за неговот...

Црна хроника2 часа

Дилер од Богданци одгледувал марихуана во куќата на баба му

Дилер од Богданци одгледувал и криел марихуана во домот на неговата баба. Против него е покренато обвинение за неовластено производство...

Европа2 часа

(Видео) Планинарски дом во Австрија исчезна под обилните снежни наноси

Хеликоптерска снимка од планината Ајзенерцер Рајхенштајн на австриските Алпи прикажува планинарски дом кој исчезнал под дебел слој снег. Обилните снежни...