Контакт

Актуелно

Црна хроника50 минути

Возило движејќи се наназад удрило во пешак

Возило движејќи се во рикверц прегазило пешак во Струмица. Според полицијата, несреќата се случила вчера во 13,45 часот во Ново Село,...

Македонија2 часа

Џафери и папата Франциско си разменија подароци

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во рамки на традиционалната Mанифестација во чест на Св. Кирил, што се одржува по повод...

Спорт2 часа

Кирјос нема да игра на Ролан Гарос

Ајакс ги освои двете титули во Холандија, стигна и до полу-финалето во Лигата на шампионите, каде по вистинска драма испадна...

Регион2 часа

Будва планира да воведе казна од 600 евра за шетање во костим за капење

По примерот на неколку хрватски приморски градови и Будва планира да воведе казни за туристите кои ќе шетаат по градот во...

Спорт5 часа

Јувентус немале доволно пари за да го донесат Мурињо

Иако ја има поддршката од Кристијано Роналдо, Жозе Мурињо нема да стане тренер на Јувентус, објави „Скај спорт“. Португалскиот тренер,...