Контакт

Актуелно

Свет1 час

Ријад ја осуди резолуцијата усвоена од сенатот

Министерството за надворешни работи на Саудиска Арабија ја осуди резолуцијата што неодамна беше усвоена од американскиот сенат во врска со убиството...

Македонија1 час

Ден на жалост во Охрид

По повод ненадејната смрт на градоначалникот на Охрид, Јован Стојаноски, денеска е прогласен Ден на жалост во Охрид. Советот на...

Регион2 часа

(Видео) Силна експлозија пред грчката телевизија „Скај“

Доцна синоќа пред грчката приватна телевизија „Скај“ се случи силна експлозија на бомба што предизвика голема материјална штета, но, за...

Македонија14 часа

Советот на јавните обвинители ќе ја поправа слабата доверба во јавноста со комуникациска стратегија

Советот на јавни обвинители со помош на ОБСЕ изготви предлог-комуникациска стратегија за периодот 2018 – 2021 година со цел да...

Свет16 часа

Во пожари во Русија починаа шест деца

Во пожари кои избувнаа во неколку руски градови настрадаа шест деца и четири возрасни лица. Три деца загинале во пожар...