Контакт

Актуелно

Македонија50 минути

Адвокатот Миланов бара изземање на Јанева од „Титаник 3“ поради тензиите во СЈО

Адвокатот на обвинетиот Исмет Гури во предметот на СЈО, “Титаник 3”, Еленко Миланов побара да биде изземена Катица Јанева и...

Европа1 час

Расте бројот на самоубиства меѓу француските полицајци

Тројца членови на единицата за интервенции, еден постар офицер и наставник во Полициската академија се меѓу осумте француски полицајци кои...

Европа2 часа

Исланд подигна споменик во чест на исчезнат глечер

Исланд официјално му подигна споменик на својот прв исчезнат глечер, жртва на климатското затоплување. Окјокул, првиот целосно истопен глечер на...

Регион2 часа

Александар Вучиќ во ненадејна посета на Њујорк, ќе се сретне со американскиот државен секретар

Српскиот претседател, Александар Вучиќ, утре во Њујорк ќе се сретне со американскиот државен секретар Мајк Помпео, се вели во соопштението...

Европа2 часа

Австрија и Словенија почнуваат дијалог за заедничката историја

Австрија и Словенија ќе отворат дијалог за заедничката историја. Претседателите на законодавните домови, Волфганг Соботка и Дејан Жидан на работен...