Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Мицкоски: Нема да одам на лидерска средба на која предвремени избори не се тема

Не ја гледам потребата да присуствувам на лидерска средба на која ќе се разговара за сè, освен за датум за...

Регион2 часа

Грчките метеоролози со вонредно предупредување за опасност од ново невреме

Постои опасност Грција да биде зафатена од ново невреме проследено со силни врнежи од дожд, а на некои места и...

Свет2 часа

(Видео) Во Чеченија падна авион и се заби во куќа  

Спортски авион падна денеска врз куќа во чеченското село Новошчедрински, соопшти за „Спутник“ републичката управа при чеченското Министерство за вонредни...

Свет3 часа

Меркел вторпат седната на церемонија по последната епизода на тресење

Германската канцеларка Ангела Меркел повторно го прекрши протоколот седејќи за време на изведување на националната химна денеска кога ја пречека...

Црна хроника3 часа

72-годишен маж од Неготино почина во водите на Преспанското Езеро

72-годишен маж од Неготино починал во водите на Преспанското Езеро. Како што информира МВР, вчера во 11.05 часот во Полициската...