Контакт

Актуелно

Македонија41 минута

Облачно и посвежо време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен...

Свет55 минути

Јапонците велат дека маските не се за деца под две години: „Oпасно е“

Децата на возраст под две години не треба да носат маски затоа што намалената можност за дишење може да го...

Свет1 час

СЗО го предупреди Бразил да не ја отвора економијата

Светската здравствена организација го предупреди Бразил да не ја покренува својата економија пред да може да тестира доволно луѓе за...

Регион12 часа

„Луфтханза“ од јуни повторно лета за Дубровник

Германската авиокомпанија „Луфтханза“ најави обновување на летовите во јуни кон некои туристички дестинации, меѓу кои е и Дубровник.         „Луфтханза...

Регион14 часа

(Видео) Силно невреме во Хрватска, регистирани над 2000 молњи

Загреб денеска напладне беше зафатен од силно невреме проследено со громотевици. Според хрватските медиуми, од невремето биле зафатени и другите...