Контакт

Актуелно

Црна хроника1 час

Запленети 23 килограми марихуана на патот Стење-Царев Двор

Полицијата на патот Стење-Царев Двор запленила околу 23 килограми марихуана. Како што информира МВР, на 19 мај околу 22.00 часот...

Забава2 часа

(Видео) Царовска: Тамара е нашиот морален победник, нашата гордост

Министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска, и заменик-министерот за култура, Владимир Лазовски, беа претставници на Владата, кои вчера...

Свет3 часа

Џихадисти од ИСИЛ кренаа бунт во затвор, во кој загинаа тројца чувари и 29 затвореници

Тројца чувари и 29 затвореници се убиени во затвор под висока безбедност во Таџикистан кога осудени џихадисти од Исламската држава...

Свет4 часа

Седум лица загинаа во бомбашки напад во Ирак

Провладината воена единица на ирачките шиити соопшти дека седум лица загинале, а 26 се повредени во источниот дел на Ирак....

Забава17 часа

(Видео) Мадона заработила два милиони долари од Евровизија

Пристигнувањето на Мадона на евровизиското финале во Тел Авив беше најавувано со недели. Организаторите за настапот на Мадона тврдеа дека...