Контакт

Актуелно

Свет26 минути

Мајка си го прегази 3-годишното дете додека играле бизарна игра

Жена од Тексас е обвинета за убиство на својот 3-годишен син, откако го прегазила со автомобил за време на игра...

Свет43 минути

Вили на наркобосови на аукција во Мексико

Луксузни имоти запленети од водачи на наркокартели се продадени на аукција во Мексико Сити. Куќите опремени со базени, подземни тунели...

Култура1 час

Македонскиот филм „Скаут“ на чекор до „БАФТА“ и селекција за „Оскар“

Краткометражниот филм „Скаут“ во режија на Алекс Цветков е селектиран во компетитивната програма на најзначајниот филмски фестивал за краткометражен филм...

Свет2 часа

Ирански министер за телекомуникации: Сајбер нападот на САД e неуспешен

Министерот за телекомуникации на Иран, Мухамед Џавад Азари Џароми порача преку Твитер дека американскиот сајбер напад на ирански цели не...

Европа2 часа

Најмасовен протест во Прага од Кадифената револуција досега

Десетици илјади Чеси протестираа во неделата во Прага, барајќи оставка на премиерот Андреј Бабиш, што е најголем израз на општествено...