Контакт

Актуелно

Македонија1 час

(Видео) Спасовски: Ја чистиме калта од режимот кој за себе поставуваше мермер, а за граѓаните стиропор

„Градиме рамномерно насекаде и во градските и во руралните средини, со што градиме Македонија за сите.Ја чистиме калта што ја...

Регион2 часа

Словенија: Рекорден број заразени од средината на април

Во Словенија од 1456 тестирани примероци, потврдени се 30 позитивни на коронавирус, што е најмногу од средината на април, покажуваат...

Македонија2 часа

(Видео) Манчевски: ВМРО-ДПМНЕ во својата програма ветува проекти што СДСМ веќе ги спроведе

„Безидејноста на ВМРО-ДПМНЕ и отсуството на допир со реалноста се чита на секоја страна од нивната програма. За мене беше...

Македонија2 часа

Зибери во Тетово вети стручни училишта и повеќе пари за општините

Кандидатот за прв премиер албанец Насер Зибери, денес во Општина Тетово се сретна со градоначалничката Теута Арифи, а на состанокот...

Црна хроника3 часа

МВР со детали за давеникот во Охридското Езеро

МВР соопшти детали околку вчерашниот несреќен случај кога 49-годишен маж се удави во водите на Охридското Езеро. Според полицијата, во 14,20...