Контакт

Актуелно

Регион2 часа

Бројот на новороденчиња во БиХ намален за 40 проценти во последните 20 години

Минатата година во Босна и Херцеговина се родени 28.600 бебиња, што е за 40 проценти помалку отколку во 1997 година...

Спорт4 часа

Русија ќе биде на Евро 2020, а може и на СП 2022, но без знаме и химна

Одлуката на Светската анти-допинг агенција (ВАДА) за доделување на четиригодишна интернационална суспензија на руските спортисти, ќе влијае и на руската...

Свет5 часа

(Видео) Отповикан амбасадор поради обид да украде книга

Мексико го отповика својот амбасадор во Аргентина откако се појави видео снимка која наводно покажува дека тој се обидел да...

Црна хроника6 часа

Драма во Арачиново: Дваесет и двегодишник ја грабнал неговата малолетна девојка од дома

Шестнаесетгодишна девојка била насилно однесена од нејзиниот дом, од страна на нејзиниот 22 годишен дечко од Арачиново. Случајот во полицијата...

Црна хроника6 часа

Маж пронајден со убодна рана на улица во Скопје

Дваесет и деветгодишен маж бил пронајден вчера на на улицата„Втора македонска бригада“ во Скопје. Мажот имал убодна рана, информираат од МВР....