Контакт

Актуелно

Црна хроника51 минута

На Клиниката донесени двaјца работници што паднале од висина

Вчера, во комплексот клиники „Мајка Тереза“ биле донесени Б. С. (34) од Свети Николе и А. В. (31) од Скопје,...

Регион53 минути

Германските војници бараат отштета поради осиромашениот ураниум на Балканот

Поранешните германски војници бараат отштета поради изложеност на осиромашен ураниум користен за време на војните на Балканот и во Ирак...

Македонија2 часа

Опозицијата обвини дека се кријат докази за случајот „Рекет“

Од април обвинителката Вилма Русковска располага со сите докази за инволвираноста на власта во рекетот, а досега се приведени само...

Македонија3 часа

На дел од граничните премини задржување до 30 минути

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е зголемен, соопшти АМСМ во утринскиот извештај. На граничните премини...

Македонија4 часа

Сончево со температура до 37 степени

Времето денеска ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен...