Контакт

Актуелно

Култура8 часа

Лауретатот на Златна камера 300 за животно дело, Јоргос Арванитис пристигна во Битола

Вториот лаурет на 40. јубилејно издание на Интернационалниот фестивал на филмска камера, Јоргос Арванитис, вечерва пристигна во Битола. Јоргос Арванитис,...

Свет10 часа

Индија со закон ги забрани електронските цигари

Индија денеска најави забрана за електронските цигари со образложение дека таквата консумација на производи со тутун претставува здравствен ризик, особено...

Регион12 часа

Милион туристи го посетиле Дубровник за девет месеци

Дубровник денеска го пречека милионитиот посетител за оваа година – Британката Нејла Парсон, која во хрватскиот град престојува со својот...

Спорт12 часа

Малерот Луис Суарез 4 години нема гол нагости во ЛШ

Уругвајскиот фудбалски интернационалец од редовите на Барселона, Луис Суарез (32) и синоќа на „Вестфален“ во Дортмунд не успе да ја...

Црна хроника13 часа

Седум мигранти од Авганистан пронајдени во „ауди“ кај Градско

Седум мигранти од Авганистан биле пронајдени во автомобил „ауди А8“ кај патарината кај Градско. Според информациите на полицијата, ноќеска околу...