Контакт

Актуелно

Економија8 часа

Владата се задолжи со 160 милиони евра со цел да се надминат последиците од корона-кризата

На денешната седница, Владата ја донесе Уредбата со законска сила за задолжување на земјава кај Европската Унија со цел справување...

Свет12 часа

(Видео) Уапсен полицаец поради насилната смрт на Џорџ Флојд во Минеаполис

Еден од четворицата полицајци инволвирани во апсењето на Афроамериканецот Џорџ Флојд, кој почина во Минеаполис кратко време потоа, е уапсен....

Европа13 часа

(Видео) Во Украина масовна пресметка на вооружени лица поради спорна автобуска линија

Околу стотина лица учествуваа денеска во масовна пресметка во северниот украински град Бровари, која најверојатно е поврзана со правата на...

Европа14 часа

Данска и Норвешка нема да ги отворат границите кон Шведска

Скандинавските земји започнаа со олеснување на мерките, но Данска и Норвешка, без оглед на тоа, не сакаат да ги отворат...

Македонија14 часа

Седум респиратори од германско производство обезбедени во соработка со УНИЦЕФ

Министерот за здравство, Венко Филипче, денеска присуствуваше на примопредавањето на нови респиратори, обезбедени во соработка со Канцеларијата на УНИЦЕФ во...