Контакт

Актуелно

Регион28 минути

Уапсен премиерот на Федерацијата на БиХ поради спорна набавка на респиратори од Кина

Претседателот на владата на Федерацијата на Босна и Херцеговина, Фадил Новалиќ ја помина ноќта во полициска станица, каде беше на...

Регион44 минути

Хрватска ги отвори ноќните клубови – забранети се подиумите за танц, на гостите ќе им се мери температура

Во Хрватска од неодамна е дозволена работата на ноќните клубови, а хрватскиот Завод за јавно здравје денеска го објави протколот...

Европа47 минути

Дали важат истите правила за политичарите како и за обичните граѓани за време на пандемијата?

Во неколку земји забележавме како политичарите не ги почитуваат рестриктивните мерки воведени за да се намали ширењето на коронавирусот. Случајот...

Свет2 часа

Во Русија рекорден број починати од коронавирус

Во Русија во последните 24 часа од коронавирус починале 232 луѓе и тоа е најголем број забележан досега. Со ова,...

Економија2 часа

Македонците сè повеќе плаќаат со картички

Советот на Народната банка одржа редовна седница на која ја разгледа годишната информација за плаќањата во 2019 година. Според платежната...