Контакт

Актуелно

Македонија10 минути

Максим Ацевски најприфатлив предлог за генерелан државен ревизор

Пратениците едногласно го прифатија предлогот Максим Ацевски да биде избран за државен ревизор. Предлогот беше усвоен со консензус, без расправа...

Економија3 часа

УЈП: Почна исплатата на пари од скенираните сметки за МојДДВ

Управата за јавни приходи почна со исплата на парични средства согласно Законот за враќање на дел од ДДВ кај физичките...

Македонија4 часа

Камчев: Боки беше навреден зашто сум му ги спакувал од по 50 евра, но ги зеде парите

Осомничениот бизнисмен Орце Камчев во сведочењето пред судот рече дека однапред знаел преку Бојан Јовановски кој ќе дојде на распит,...

Македонија4 часа

Камчев: Боки ставил 350.000 евра во кутија за чевли и ѝ ги подарил на Катица

Сведокот Орце Камчев, кој повеќе од 1,5 час дава исказ пред судот за случајот „Рекет”, рече дека 350 илјади евра...

Црна хроника5 часа

Кумановец повреден во експлозија на плинска боца заборавена врз шпорет на дрва

Кумановец на возраст од 28 години е повреден и пренесен во болница, откако во неговиот дом во селото Доброшане експлодирала...