Контакт

Актуелно

Македонија35 минути

(Видео) Заев: Ги остваривме стратешките цели, членка сме на НАТО и почнуваме преговори со ЕУ

За само 2,5 години постигнавме многу, заедно успеавме од заробена држава да ја внесеме земјата во НАТО, да ги откочиме...

Македонија2 часа

(Видео) Арсовски: Во телефонскиoт разговор со лажната Грета Тунберг, Заев ја понижи Македонија

Тажното и понижувачко аудио, кое се појави на „Jутјуб“, каде што Зоран Заев како премиер разговара со наводната Грета Тунберг,...

Македонија2 часа

(Видео) Петров: Гласањето на 15 јули ќе биде безбедно за нашето здравје

Гласањето на 15 јули ќе биде безбедно за нашето здравје, изјави потпретседателот на СДСМ, Коста Петров. Во таа насока, додаде...

Регион3 часа

(Видео) Запалена познатата статуа на Меланија Трамп во Словенија

Дрвената статуа на американската прва дама, Меланија Трамп, во близина на нејзиниот роден град Севница во Словенија, е запалена и...

Свет3 часа

Русија одобри нов лек против коронавирусот

Русија одобри нов антивирусен лек, „коронавир“, за лекување пациенти со Ковид-19, соопшти во средата руската фармацевтска компанија „Р-фарм“ во моменти...