Контакт

Актуелно

Европа3 минути

Фон дер Лајен им се извини на Италијанците поради задоцнетата помош од ЕУ

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, изрази жалење поради задоцнетата реакција на Европската унија за пандемијата на коронавирус,...

Свет10 минути

Северна Кореја тврди дека сè уште нема ниту еден случај на коронавирус

Северна Кореја нема ниту еден случај на заболен со новиот коронавирус, изјави висок функционер од Министерството за здравство, додека некои...

Свет1 час

Шенжен е прв кинески град кој забрани јадење на кучиња и мачки

Шенжен е првиот град во Кина кој забрани продажба и консумирање на месо од кучиња и мачки. Ова следи по...

Европа2 часа

Тежок удар за Шпанците: За три недели 900.000 луѓе добија отказ

Речиси 900.000 (поточно: 898.822) луѓе во Шпанија се без работа од 12 март, кога беа воведени мерки во земјата против...

Европа2 часа

Во Шпанија во последните 24 часа од вирусот умреле 950 луѓе

Шпанските власти објавија нови податоци за ситуацијата со заразени и смртни случаи од коронавирусот. Според шпанските медиуми, 950 луѓе починале...