Контакт

Актуелно

Македонија45 минути

Возачите на камиони ќе влегуваат во Грција без да приложат негативен тест

За влез во Република Грција не e потребен негативен ПЦР тест само за возачи на товарни моторни возила, известува Министерството...

Регион1 час

Рекордни 208 случаи на новозаразени со Ковид-19 во Хрватска

Во последните 24 часа во Хрватска има 208 нови случаи на заразени со коронавирус, што го надмина вчерашниот рекорден број...

Европа2 часа

Париз и Марсеј прогласени за ризични зони поради коронавирусот

Шефот на француската државна здравствена служба изјави дека Париз и Марсеј се прогласени за ризични зони поради коронавирусот кога властите...

Европа2 часа

Европската Унија постигна договор сo „Астразенека“: купува 300 милиони дози вакцина против Ковид-19

Европската комисија денеска соопшти дека постигнала договор со британската компанија „Астразенека“ за набавка на најмалку 300 милиони дози од нејзината...

Економија3 часа

НБРМ: По укинувањето на дозволата на Еуростандард, банкарскиот систем останува стабилен

И по укинувањето на дозволата за основање и работење на Еуростандард банка АД Скопје, граѓаните треба да бидат спокојни –...