Контакт

Актуелно

Македонија29 минути

Лицата со попреченост најверојатно ќе бидат вклучени во петтиот сет мерки

Министерката за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска, одговарајќи на новинарско прашање изјави дека се размислува за тоа лицата со...

Европа1 час

Холандија првпат по Втората светска војна воведува полициски час

Холандскиот премиер во заминување, Марк Руте, изјави дека сака да го спречи третиот бран на коронавирусот поради што ќе се...

Европа2 часа

Во Германија почина човек вторпат заразен од коронавирус

Во Германија е регистриран прв смртен случај по втората зараза од коронавирус, што е трет случај од ваков вид во...

Свет4 часа

Куба се надева дека ќе произведе 100 милиони дози од вакцината против Ковид-19

Куба се надева дека годинава ќе произведе 100 милиони дози од својата вакцина против коронавирусот и ќе ја вакцинира целата...

Свет4 часа

Бајден потпиша – САД се враќаат во Парискиот климатски договор

Претседателот на САД, Џо Бајден, потпиша извршна уредба со која почна процесот на враќање на Соединетите Американски Држави во Парискиот...