Контакт

Актуелно

Свет8 часа

Франција повика на прекин на огнот, Германија го осуди Хамас

Франција и Египет се последните во низата држави што повикуваат на прекин на насилството меѓу Израел и палестинските милитанти во...

Македонија10 часа

Пендаровски: Процесот на преговори со ЕУ не смее да се оптоварува со историски контроверзии

ти на состанокот на лидерите на земјите учеснички во Процесот „Брдо – Бриони“, што се одржува во Брдо кај Крањ....

Црна хроника10 часа

Натепани три лица во својот дом во Илинден поради долг

Три лица биле натепани во својот дом во населбата Илинден поради долг. Нападот доцна синоќа го извршиле С. В. (21), П....

Регион13 часа

Напнато на самитот Брдо-Бриони: Османи и Џаферовиќ го нападнале Вучиќ

Самитот Брдо-Бриони стана напнат на самиот почеток, пренесуваат српските медиуми. Како што неофицијално дознава „Новости“, косовскиот претседател Вјоса Османи и...

Македонија15 часа

Само 6 хоспитализирани со Ковид-19 за 24 часа, се намалува бројот на пациенти во скопските ковид-центри

Во изминатите 24 часа во ковид-центрите во Скопје се хоспитализирани 6 нови пациенти поради компликации од коронавирусот. Вкупно 204 лица...