Контакт

Актуелно

Македонија6 часа

Упорните пожарникари и граѓани го спасија манастирот Света Петка од пожарот во Пехчево

Жителите, пожарникарите и сите инволвирани во гаснењето успеаја да го спасат манастирот Света Петка од пожарот кој повеќе од 10...

Европа8 часа

Макрон за антиваксерите: Тоа се луѓе кои го загубиле разумот

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека демонстрантите против вакцинацијата се луѓе кои го загубиле разумот. Откако демонстрантите против т.н. ковид-пасоши...

Регион8 часа

(Видео) Мицотакис за пожарот кај Атина: Во предградијата владее вистински кошмар

Грчките пожарникари даваат се од себе за да го локализираат огромниот пожар во северните предградија на Атина, пред ветерот повторно...

Црна хроника9 часа

Тинејџер избоден со нож во обложувалница во Аеродром

Од службата за Итна медицинска помош, вчера околу 23 часот во полиција пријавиле дека 18-годишен скопјанец со иницијали Д.У. доживеал...

Македонија11 час

Груби и Макрадули промовираа поштенска марка во чест на Рамковниот договор

Во рамки на активностите за одбележување на 20-годишнината од Охридскиот Рамковен договор, првиот вицепремиер и министер за политички систем, Артан...