Контакт

Актуелно

Крвав четврток9 минути

Судот достави барање за одземање на пратеничкиот имунитет на Вељаноски

Барањето од Кривичниот суд за одземање на пратеничкиот имунитет на поранешниот собраниски спикер Трајко Вељаноски е испратено до законодавниот дом,...

Регион1 час

Српската премиерка Ана Брнабиќ доби син

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, и нејзината партнерка, докторката Милица Ѓуриќ, станаа родители. Милица вчера роди син, објавија српските медиуми....

Македонија1 час

Манчевски: Повисоки плати и поголема заштита за инспекторите

Повисоки плати и поголема заштита за инспекторите со новиот закон за инспекциски надзор, најави министерот за информатичко општество и администрација,...

Македонија2 часа

МЗЗПР: Работодавачите да ги пријават настраданите од автобуската несреќа за дополнителни бенефиции

Според Законот за безбедност и здравје на работа, сите патници што настрадаа во автобуската несреќа кај селото Ласкарци, а кои...

Свет2 часа

Трамп ѝ го забрани враќањето во САД на Американка која била членка на ИД

Американскиот претседател, Доналд Трамп, вчера го забрани враќањето во САД на 24-годишната Хода Мутхана, која била дел од Исламска држава...