Контакт

Актуелно

Македонија33 минути

СДСМ: Го штитиме македонскиот идентитет, ВМРО-ДПМНЕ шири лаги за бугаризација

Со усвоените и јавно објавени Препораки на Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија за историски и образовни прашања како меур од сапуница...

Европа48 минути

Двајца напаѓачи убиле во човек пред банка во Ливерпул, а потоа избегале со електрични велосипеди

Полицијата во Ливерпул трага по две лица кои застрелаа млад човек пред банка, а потоа избегаа од местото на настанот...

Македонија2 часа

ВМРО-ДПМНЕ: Владата излажа, сепак историските прашања се предмет на договарања

Власта на Ковачевски бесрамно ги лажеше граѓаните дека историските прашања и теми не се дел од пристапниот процес на Македонија...

Свет2 часа

Телото на уште еден убиен новинар е пронајдено во Мексико

Независен новинар е пронајден мртов на северот на Мексико, како нова жртва во серијата од 13 убиства на новинари и...

Македонија2 часа

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. Минималната температура...