Контакт

Актуелно

Македонија17 минути

Арсовски: Во Скопје сум, да не ме мислат од СДСМ, сликата е од поодамна

Гледам ме споменуваат СДСМ на прес-конференции дека сум на одмор во моментов, да не ме мислат, не сум на одмор,...

Македонија3 часа

(Видео) Костовски: Функционери на ВМРО-ДПМНЕ летуваат на луксузни локации, а глумат загриженост за економскиот стандард

Функционерите на ВМРО-ДПМНЕ не се ништо, освен лицемери и лажговци. Додека наводно се загрижени за економскиот стандард на граѓаните, високи...

Македонија3 часа

(Видео) Петрушевски: Новиот документ од Бугарија со понижувања за Македонија е резултатот на измеќарскиот менталитет на Владата на Ковачевски

Бугарија најавува нови пишани документи со нови обврски за Македонија, а Ковачевски мува не го лази. Ковачевски никаде го нема...

Свет5 часа

(Видео) Голем пожар во руско пристаниште на Азовското Море

Огромен пожар во руско пристаниште на Азовското Море. Видеата на социјалните мрежи, геолоцирани од Си-ен-ен, покажуваат густ, темен чад како...

Свет5 часа

Бел кит извлечен од реката Сена, спасувањето траело шест часа

Белиот кит што залута во реката Сена рано утринава е извлечен од водата и властите работат на негово спасување. Извлекувањето...