Контакт

Актуелно

Црна хроника8 часа

13 мигранти од Сирија затекнати близу Табановце

Тринаесет илегални мигранти од Сирија синоќа околу 20:15 часот биле затекнати во близина на село Табановце. МВР соопшти дека на...

Црна хроника8 часа

Драма во Гостивар: го удрил со возилото, а потоа физички го нападнал и му ја прегазил ногата

МВР соопшти дека вчера (9.12.2023) во 13 часот, 44 годишниот гостиварец Т.М. пријавил дека на ул.„Илинденска“ во Гостивар, едно лице...

Економија9 часа

Објавена листа со имиња на фирми и луѓе кои должат данок кон УЈП

Управата за јавни приходи ја објави Листата на должници за долгови доспеани до 31 август и неплатени до 30 ноември...

Свет9 часа

Уапсени девојчиња на возраст од 13 и 14 години поради насилен грабеж на Еврејка во Лондон

Две девојчиња на возраст од 13 и 14 години се уапсени под сомнение за грабеж на Еврејка во северен Лондон,...

Македонија9 часа

Османи во посета на Женева

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи утре ќе учествува на настанот на високо ниво за Одбележување на седумдесет и пет...