Контакт

Актуелно

Регион1 час

Во Грција уапсени две лица поради подметнување на пожар

Грчката противпожарна служба соопшти дека денеска на Пелопонез биле уапсени две лица на возраст од 47 и 43 години, поради...

Забава2 часа

(Видео) Околу 3.000 велосипедисти возеа голи низ Филаделфија

Околу 3.000 велосипедисти учествуваа на годинешното голо возење низ Филаделфија (Philly Naked Bike Ride), информираат организаторите на манифестацијата која промовира позитивен...

Македонија2 часа

СДСМ: Објавувањето на доверливи документи со цел да се поткопа истрагата е кривично дело

Истрагата за Рекет да се забрза, нема да успеат обидите на ВМРО-ДПМНЕ преку дезинформации да ги спаси криминалците и тајкуните,...

Свет2 часа

Белата куќа: Трамп жали што не вовел повисоки царини за Кина

Кога американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека му е жал за воведувањето повисоки царини за Кина, тој сакаше да каже...

Регион5 часа

Малолетник убиен во прифатниот центар за бегалци на островот Лезбос

Малолетник со нож е убиен во прифатен центар на островот Лезбос. 15-годишен бегалец нападнал негови врсници во прифатниот центар на...