Контакт

Актуелно

Македонија1 час

Парични награди за првенците на генерацијата во општина Аеродром

Градоначалникот на општина Аеродром, Златко Марин, им додели пофалници и еднократна парична награда во висина од 10 илјади денари на...

Македонија1 час

Почина професорот Томе Груевски

Професорот Томе Груевски, кој зад себе остави многубројни генерации новинари, синоќа почина по тешко боледување во Скопје, на 70-годишна возраст....

Црна хроника3 часа

Пронајдена граната од Првата светска војна во Новаци

Граната од Првата светска војна била пронајдена во село Зовиќ, општина Новаци. Според информациите на МВР, вчера В. Д. пријавила дека...

Свет3 часа

Парламентарни избори во Израел, неизвесна судбината на Нетанјаху

Во Израел утрово почнаа повторните парламентарни избори, кои би требало да одлучат дали Нетанјаху ќе остане премиер. Како што пренесуваат...

Македонија5 часа

Сончево време со температура до 36 степени

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло за овој период од годината, информира УХМР. Утринската температура ќе се дижи...