Контакт

Спорт

Памела Андерсон по разделбата со Адил Рами: Тој е чудовиште

Објавено пред

Канадскиот модел и поранешна ѕвезда на серијата „Бејвоч“, Памела Андерсон ги потврди вестите дека се разделила со дефанзивецот на Марсеј и на француската репрезентација, Адил Рами по две години, по што го нарече „чудовиште“ во зачудувачки напад на Инстаграм.

51-годишната Андерсон во постот вели дека Рами е нарцисист и го обвини дека ја мамел додека биле заедно.

„Тешко е да се прифати. Последните повеќе од две години од мојот живот беа голема лага. Бев измамена, и верував дека имаме ’голема љубов’. Но, открив нешто во последните неколку дена, дека тој живееше двоен живот. Се шегуваше за другите фудбалери кои имаа девојки блиску до нивните станови каде што живееја нивните сопруги. Ги нарекуваше тие луѓе чудовишта. Но, ова е полошо. Тој не лажеше сите. Како е можно да се контролираат срцата на две жени на овој начин не знам. Тој е чудовиштето. Како можев да помогнам на толку луѓе преку иницијативите за домашно насилство, но не можев да си помогнам самата. Нарцисистите не се менуваат, социопатите не се менуваат. Ќе бегам што е можно подалеку, ова е мојот најголем кошмар. Зборував со неговата поранешна сопруга и таа беше иста шртва и е во шок. Но, веќе нема да може да ме повредува“, напиша Андерсон.

Спорт

Ливерпул пред историско остварување

Објавено пред

Вечерва на „Енфилд“ Ливерпул и Вест Хем ќе ја затворат 27 рунда во Премиер лигата на Англија. Ливерпул игра неверојатно оваа сезона во 26 рунди од можните 78 има освоено 76 поени. „Црвените“ вечерав ќе имаат можност да влезат во историјата на Премиер лигата.

Екипата на Јирген Клоп се наоѓа во серија од 17 победи, доколку вечерва победат тогаш ќе го израмнат рекордот на Манчестер сити од сезоната 2017/2018, според бројот на последовни победи во Премиер лигата.

Сити својата серија ја направиле во периодот од 26 август до 27 декември 2017 година, додека серијата на Ливерпул која се уште трае е започната на 27 октомври минатата година.

Исто така Ливерпул можат да го урнат сопствениот рекорд на непобедливост. Ливерпул имаат 20 победи во низа на „Енфилд“, таа низа трае од 9 февруари минатата година. Овој рекорд Ливерпул го дели со Манчестер сити. „Граѓаните“ забележале 20 победи во низа како домаќини во периодот од5 март 2011 до 21 март 2012 година.

Вест Хем во последните 23 години само еднаш победиле на „Енфилд“, во 2015 година (0:3). Последните две средби завршиле со победи на Ливерпул 4:0 и 4:1.

„Чеканите“ се во лоша серија, немаат победа во Премиер лигата на последните шест натпревари.

Натпреварот на „Енфил“ вечерва ќе започне во 21 часот.

Прикажи повеќе...

Спорт

Гвардиола: Им се восхитувам на Реал

Објавено пред

Тренерот на Манчестер сити Пеп Гвардиола во суперлативи зборувал за Реал Мадрид пред првиот осмина-финален натпревар помеѓу двата тима во Лигата на шампионите.

Гваридола е свесен за предизвикот со кој ќе се соочуваа неговите фудбалери на „Сантијаго Бернабеу“ во Мадрид.

„Играчите на Реал имаат многу финалиња во Лигата на шампионите, освоиле многу трофеи…Кај нас единствено Клаудио Браво ја освоил Лигата на шампионите. Мораме да се бориме, мораме силно да ја посакуваме победата. Имаме 180 минути и можеме да славиме или да изгубиме“, рекол Гвардиола.

Сити за противник го има клубот што освои четири титули во ЛШ, во последните шест години. Реал е рекордер во Лигата на шампионите со 13 освоени трофеи.

„Тоа е клуб на кој што сакаме да се огледаме. Навистина му се восхитувам на Реал. Тие се вистински кралеви на Лигата на шампионите. Ќе играме на еден од најголемите и најубавите стадиони во светот. Ќе дадеме сѐ од себе за да победиме. Доколку не успееме ќе им честитаме и ќе продолжиме да работиме“, заклучил Гваридола.

Првиот осмина-финален натпревар помеѓу Реал и Манчестер сити ќе се одигра в среда во Мадрид.

Прикажи повеќе...

Спорт

Селекторот на Белгија: Азар може да го пропушти ЕУРО 2020

Објавено пред

По три месечна пауза и 20 пропуштени натпревари Еден Азар се врати во тимот на Реал и повторно се повреди. Реал на гостувањето кај Левате го запиша вториот пораз во Ла Лига и остана без Азар.

Белгиецот со болна гримаса на лицето го напушти теренот откако неколку минути претходно, при резултат 0:0, не реализира „мртва шанса“.

Клубот неколку часа по мечот објави дека Азар имал мала фрактура на фубулата на десната нога, што значи дека ќе пропушти две важни средби, во среда против Манчестер сити во осмина-финалето во Лигата на шампионте и в сабота против Барселона во Ла Лига.

Сепак се чини дека повредата е многу сериозна, барем така тврди селекторот на Белгија, Роберто Мартинез.

Тој за специјализираниот фудбалски поратал „Goal.com“, изјавил дека е сигурен дека Азар нема да игра до крајот на сезоната и дека е под знак прашалник неговиот настап на ЕУРО 2020.

Еден Азар е капитен и еден од клучните играчи на Белгија, репрезентација која се наоѓа во најтесниот круг на кандидати за освојување на титулата.

Прикажи повеќе...

Најново

Свет8 минути

Автомобил удри во карневалска поворка – десетмина повредени во Германија

Полицијата уапси возач кој со сребрен караван се забил во карневалска поворка во Германија, пpи што се повредени десетмина. Иницидентот...

Европа46 минути

Бројот на починати од коронавирус во Италија се зголеми на седум лица

Во Италија почина и седмото лице од коронавирус. Станува збор за 80-годишен маж, кој претходно бил хоспитализиран, пренесоа локалните медиуми....

Македонија2 часа

(Видео) Мицкоски: Заев бил премиер, судија и обвинител, утре протест против главата на Рекетот

Вчера бевме сведоци на болната вистина како Зоран Заев владее со Македонија и зошто државата е на дното, а тоа...

Македонија2 часа

Филипче апелира граѓаните да ги откажат патувањата во Италија

По петте смртни случаи од коронавирус во Италија, министерот за здравство, Венко Филипче, апелира граѓаните да ги одложат сите патувања...

Македонија4 часа

Филипче најави засилени контроли на аеродромите и границите поради ширење на коронавирусот во Италија

Поради новонастаната состојба со коронавирусот и проширувањето на вирусот во областите Ломбардија, Венето и Емилија-Ромања во Италија, утрово министерот за...

Економија5 часа

Поскапуваат горивата

Горивата од ноќеска на полноќ ќе поскапат за половина, односно за еден денар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Цените на...

Македонија5 часа

Притвореничка од истражниот затвор каде што е Ангела ќе сведочи за убиството на Пино

На денешното рочиште за убиството на Пино Секондо сведочеше жената на која обвинетите првично ѝ признале дека сториле убиство. Адвокатката...

Топ6 часа

Двајца скопјани повредени од огнено оружје во Бутел

Доцна синоќа во 00:21 часот во СВР Скопје било пријавено дека на улицата Ферид Бајрам во Бутел биле слушнати истрели...

Европа6 часа

(Видео) Полиците во повеќе италијански маркети се целосно празни, луѓето се подготвуваат за епидемија

Во неколку помали места во италијанските региони Ломбардија и Венето, со население од околу 50.000 луѓе, од вчера на сила...

Европа6 часа

Четврта жртва на коронавирусот во Италија

Бројот на жртви од коронавирусот во Италија се искачи на четири, а бројот на заразени надмина 150. Според статистиката, во...

Свет8 часа

Сандерс: Ако треба би ја нападнал Кина

Фаворитот на партиските избори на американската Демократска партија за кандидат за претседател на САД, Берни Сандерс, воено би интервенирал против...

Свет8 часа

Нови 150 починати од коронавирусот во Кина

Кина денеска соопшти дека има нови 150 нови смртни случаи во епидемијата на коронавирусот, што е нов дневен рекорд откако...

Европа21 час

Италија е трета земја во светот по бројот на заразени од коронавирус

Бројот на заразени со коронавирус во Италија значително се зголеми во последните три дена. До денеска се потврдени 152 случаи,...

Свет23 часа

Трет патник од бродот во Јапонија почина од коронавирус

Трет патник од крузерот „Дајмонд принцес“ во Јапонија почина од коронавирусот, објави денеска јапонското Министерство за здравство. 80-годишниот јапонски државјанин...

Европа1 ден

Десет градови во Италија во изолација поради коронавирусот

Десет италијански градови, претежно во Ломбардија, се ставени во изолација откако вчера беа потврдени два смртни случаи и речиси 80...

Македонија1 ден

Четворица пациенти по инцидентот во Романовце се во животна опасност

Во текот на денешниот ден во Клиничкиот центар во Скопје примени се седум пациенти со изгореници, повредени од експлозија на...

Топ1 ден

Три деца загинаа а шест луѓе се повредени во експлозија на плинска боца во куќа во Романовце

Три малолетни деца на возраст од 8, 9 и 11 години утрово загинаа во експлозија на плинска боца во семејна...

Свет1 ден

Во земјотресот меѓу Иран и Турција – седум загинати во Турција, има и затрупани

Најмалку седум луѓе загинаа, а некои се затрупани под урнатините од згради на југоистокот од Турција, по потресот со јачина...

Спорт1 ден

Шпанците го обвинуваат тетовскиот супер-агент Фаљи Рамадани за перење пари!

Фаљи Рамадани, еден од најмоќните фудбалски агенти на светот, е под истрага на шпанските власти за учество во шема за...

Македонија1 ден

(Видео) Милошоски објави нов аудио-материјал: Заев договарал одлуки со Врховниот суд

На прес-конференција во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ, пратеникот Антонијо Милошоски објави нов материјал, кој рече дека како транскрипт му го доставил...

Досие