Контакт

Актуелно

Свет4 часа

(Видео) Голем пожар изби на пазар во Обединетите Арапски Емирати

Голем пожар изби вечерва на пазар во Обединетите Арапски Емирати, пренесуваат весниците „Нешнал“ и „Галф тајмс“. Локалните власти не биле...

Регион4 часа

Почина писателката Исидора Бјелица

Писателката и ТВ-водителка Исидора Бјелица почина денеска во Белград на 52 години, потврди издавачката куќа „Лагуна“. Бјелица е родена во...

Свет4 часа

Расте бројот на загинати во Бејрут, околу 5.000 се повредени

Либанскиот министер за здравство изјави дека е зголемен бројот на починати во разорната експлозија во пристаништето во Бејрут на 135...

Македонија8 часа

AСО предупредува: Бугарски компании без дозвола нудат осигурителни полиси во земјава

Агенцијата за супервизија на осигурување апелира до граѓаните да внимаваат од кои друштва за осигурување купуваат полиси за осигурување, а...

Црна хроника8 часа

Полицијата трага по пироманот кој се снимаше како пали јавни површини

До Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР, преку сервисот „Црвено копче“ пристигната е пријава за лице кое...