Контакт

Актуелно

Македонија22 минути

Директорката на „Групер“, Нина Ангеловска, ќе биде нова министерка за финансии

На седницата на Централниот одбор СДСМ вечерва одлучуваше за неколкумина кандидати за нови министри и заменик-министри. По завршувањето на седницата,...

Свет3 часа

Синот на Осама бин Ладен е мртов, потврди американскиот министер за одбрана

Американскиот министер за одбрана, Марк Еспер, ја потврди смртта на Хамза бин Ладен, еден од синовите на убиениот водач на...

Свет4 часа

Индонезија ќе добие нов главен град, Џакарта е премногу загаден

Индонезија ќе изгради нов главен град во провинцијата Источен Калимантан на островот Борнео, изјави министерот за просторно планирање на земјата,...

Европа5 часа

Трамп се заканува со повлекување на војската, Германците не му веруваат

Градоначалникот на баварскиот град Графенвер, Едгар Кноблох, рече дека не верува оти американскиот претседател Доналд Трамп навистина ќе ги реализира...

Регион6 часа

Газдата на нападнатото кафуле во Хрватска: Ме нападаа дека сум Србин и зошто ја гледавме „Ѕвезда“

Гостите на едно кафуле во општината Бискупија во близина на Книн го гледале фудбалскиот натпревар на „Црвена ѕвезда“ кога група...