Контакт

Актуелно

Црна хроника58 минути

Скопјанец со стап тепал малолетна потстанарка зошто скршила огледало и ја исекол со скршените парчиња

Скопското основно јавно обвинителство поведе постапка против 64-годишен скопјанец кој претепал малолетна постанарка поради скршено огледало. Како што информираат од...

Црна хроника2 часа

Поднесени три кривични пријави за градење без дозвола во Струга

Струшката полиција поднесе кривични пријави против три лица, двајца стружани и еден охриѓанец, кои на тоа подрачје граделе без соодветни...

Европа2 часа

Шест лица загинаа во напад во Германија

Шест лица се убиени, а неколку повредени во пукање во градот Рот ам Зе, во југозападна Германија, потврди полицијата. Осомничениот...

Свет6 часа

Трамп ќе го објави големиот мировен план за Израел пред посетата на Нетанјаху

Американскиот претседател, Доналд Трамп, конечно, ќе го открие својот одличен план за мир на Блискиот Исток пред израелските лидери да...

Македонија6 часа

(Видео) Локвенец: Свесното блокирање на законот за одбрана од ВМРО-ДПМНЕ ќе ја врати земјата децении назад

ВМРО-ДПМНЕ да престане со деструктивното однесување и ситнопартиските политики и да дадат поддршка на законот за одбрана, кој е клучен...