Контакт

Спорт

Само најдоброто! Конор пие со цевки „Луј Витон“ од 1.000 евра!

Објавено пред

Конор Мекгрегор, како многу боксерски и боречки ѕвезди, не го крие своето богатство, постојано фалејќи се на социјалните мрежи, и во последното „шоу“ од Лос Анџелес, каде што е на одмор, го покажа својот часовник од 500.000 фунти и колекцијата „Луј Витон“ во која има цевки за пиење од 1.000 евра.

Иако направи доволно пари од УФЦ борбите, главното богатство Ирецот го доби со продажбата на својата „Пропер 12“ колекција виски, и сега има доволно време за опоравување од хорор скршеницата на ногата на последниот меч во јули во чист луксуз. Тој беше прогласен за спортист кој најмногу заработил во последните 12 месеци од магазинот „Форбс“ со заработувачка од 150 милиони евра.

Мекгрегор има голема љубов кон автомобилите, накитот и модните детали и порано призна дека почнал со борбите за да може да си ја задоволи страста за скапи патики. Мисијата е остварена – на видеото носи зелени „ЛВ“ патики, со цена над 1.000 евра.©Makfax.com.mk Доколку преземете содржина од оваа страница, во целост сте се согласиле со нејзините Услови за користење.

Спорт

Портер јуниор доби 207.000.000 долари од Денвер

Објавено пред

Денвер Нагетс го обезбедија потписот на Мајкл Портер јуниор и во наредните пет години. Третата ѕвезда во тимот од Денвер ќе добие 207.000.000 долари.

Портер јуниор е четвртиот играч од својата генерација, кој доби максимален договор, откако му завршил руки-договорот. Претходно вакви договори потпишаа Лука Дончиќ со Далас, Тре Јанг со Атланта и Шај Гилџис-Александер со Оклахома.

Според овој договор Портер јуниор сигурно ќе заработи 172.000.000 долари, останатите 35.000.000 долари ќе треба да ги заработи оваа сезона. Портер јуниор ќе треба да игра на Ол-стар натпреварот или да биде избран во една од трите најдобри петорки во лигата за да ги добие сите пари од договорот.

Мајкл Портер јуниор беше 14.пик на драфтот во 2018 година. Минатата сезона, ја заврши со просек од 19 поени и 7,3 скока по натпревар.

Прикажи повеќе...

Спорт

УЕФА ја повлече тужбата против Реал, Барселона и Јувентус

Објавено пред

Европската фудбалска унија (УЕФА) се откажа од тужбата против основачите на Суперлигата: Реал Мадрид, Барселона и Јувентус. За разлика од англиските клубови (Манчестер јунајтед, Манчестер сити, Ливерпул, Арсенал, Челси, Тотенхем), односно Интер, Милан и Атлетико Мадрид, споменатите три клуба не се откажаа од својот проект.

Судот во Мадрид, минатата недела, пресуди дека УЕФА мора да ја запре постапката против Реал, Барселона и Јувентус. УЕФА реши да ја почитува одлуката на овој суд и ја запре постапката.

„УЕФА ја поништи тужбата, како таа никогаш да не била покрената“, соопшти УЕФА и оцени дека секое евентуално инсистирање судскиот процес да продолжи би бил контрапродуктивен.

Сепак, УЕФА ги предупреди клубовите, дека повторно ќе покренат судски процес, доколку клубовите се обидат да ја активираат Суперлигата.

Прикажи повеќе...

Спорт

„Граѓаните“ гостуваат во Париз, Милан ги чека „јорганџиите“

Објавено пред

Вечерва во Лигата на шампионите на програмата е второто коло, во групите А, Б, Ц и Д. Фудбалската јавност внимателно ќе ги следи натпреварите во Париз и Милано. На „Паркот на принцовите“, ќе се сретнат богаташите, ПСЖ и Манчестер сити, во Милано, Милан ќе го пречека Атлетико Мадрид.

Програмата, од 18.45 часот, ќе ја отворат натпреварите Ајакс-Бешикташ во Ц-групата и Шахтјор-Интер во Д-групата. Останатите натпревари ќе започнат во 21 часот.

Група А:

ПСЖ-Манчестер сити
Лајпциг-Клуб Бриж

Група Б:

Милан-Атлетико Мадрид
Порто-Ливерпул

Група Ц:

Ајакс-Бешикташ
Борусија Дортмунд-Спортинг Лисабон

Група Д:

Шахтјор-Интер
Реал Мадрид-Шериф

Прикажи повеќе...

Најново

Македонија6 минути

Трета доза вакцина вчера примиле 69 граѓани

На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно со вчера вакцинирани се вкупно 784.244 граѓани. Прва доза вакцина вчера...

Македонија56 минути

Речиси 47 отсто од населението над 18 години е вакцинирано со една доза вакцина

Заклучно со 26 септември, со една доза на вакцина против Ковид-19 вакцинирани се 46,9% од населението над 18 годишна возраст,...

Свет1 час

(Видео) Силна експлозија во зграда во Гетеборг натера луѓе да скокаат од прозорец, најмалку 25 повредени

Најмалку 25 луѓе се повредени во експлозија што се случи денеска во станбена зграда во Гетеборг. Шведската полиција соопшти дека...

Регион2 часа

Нов силен земјотрес на Крит – стотици луѓе ја поминаа ноќта во шатори

По немирна ноќ и неколку силни земјотреси што вчера го погодија Крит, жителите на Ираклион утрово ги разбуди нов силен...

Македонија2 часа

Попишани 1.619.857 граѓани во земјата и 198.589 од дијаспората, остануваат уште два дена од пописот

Во земјата до вчера се попишани 1.619.857 лица, 503.491 домаќинство и 711.695 стана. Можноста за самопопишување на лица во странство,...

Македонија3 часа

Претседателката на Европската комисија денеска во Скопје, а утре еврокомесарот Вархељи

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, денеска попладне ќе допатува во посета на Скопје. Како што беше најавено,...

Македонија16 часа

Од модуларната болница во Штип избегал 84-годишен пациент

Вчера попладне, 84-годишен пациент избегал од модуларната болница во Штип, но подоцна бил вратен од полициски службеници. „На 26.09.2021 во...

Македонија19 часа

Регистрирани 112 нови случаи на коронавирус, починаа 13 лица

Во последните 24 часа направени се 1.726 тестирања, а регистрирани се 112 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 82, Кавадарци...

Европа22 часа

Олаф Шолц: Дојде време ЦДУ/ЦСУ да замине во опозиција

Пo објавувањето на нецелосните официјални резултати од парламентарните избори во Германија денеска рано наутро, социјалдемократите (СПД) и нивниот кандидат за...

Македонија22 часа

Пендаровски: Политичките тензии на моменти ја парализираат државата

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на свечениот научен собир „Современата македонска држава – две етапи во процесот на нејзиното...

Македонија22 часа

Црвенковски: Ако нашата идеја е „НАТО ќе нѐ брани, ЕУ ќе нѐ храни“, ниту ќе се одбраниме ниту ќе се нахраниме

Како поранешен премиер и претседател на Република Македонија имам право, но и обврска да проговорам, за тоа каде според мои...

Македонија23 часа

Шефицата на Европската комисија утре во Скопје

Претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лаен, утре ќе допатува во земјатаа, а ќе ја пречека премиерот Зоран Заев...

Европа23 часа

(Видео) Најмалку една жртва по серијата земјотреси во Грција, Турција издаде предупредување за цунами

Неколку земјотреси утрово го погодија грчкиот остров Крит, а најсилниот беше со јачина од 5,8 степени според Рихтеровата скала, јавуваат...

Свет1 ден

По три месеци, Сиднеј го укинува целосното затворање

Австралиските власти најавија крај на тримесечното целосно затворање за вакцинираните жители на Сиднеј. Карантинот во Сиднеј и во преостанатиот дел...

Македонија1 ден

СДСМ со митинг во Битола, ВМРО-ДПМНЕ во Охрид – почнува кампањата за локалните избори

Од денеска почнува изборната кампања за локалните избори, кои се закажани на 17 октомври. Кампањата за првиот круг ќе заврши...

Македонија1 ден

Почнува вакцинирањето со трета доза во Македонија

Граѓаните што имаат над 60 години, здравствените работници и лицата со имунолошки болести од денеска со потврда ќе може да...

Топ2 дена

Пронајден починат лекар во Психијатриската болница „Скопје“

Дежурен лекар во Психијатриската болница „Скопје“ бил пронајден починат синоќа по полноќ на работното место. Како што соопшти МВР, здравствениот...

Регион2 дена

Борел: Ја следиме ситуацијата на северот на Косово, провокациите се неприфатливи

Високиот претставник на ЕУ, Жозеп Борел рече дека внимателно се следи ситуацијата на северот на Косово и им кажа на...

Македонија2 дена

Регистрирани 336 нови случаи на коронавирус, починаа 17 лица

Во последните 24 часа направени се 3.425 тестирања, а регистрирани се 336 нови случаи на Ковид-19: Скопје – 169, Велес...

Македонија2 дена

ВМРО-ДПМНЕ тврди дека Шилегов исплаќал милионски суми на наместени тендери

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, на прес-конференција обвини дека градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов исплаќал милионски суми на наместени тендери, а случајот го...

Досие