Контакт

Актуелно

Економија27 минути

Цените на горивата остануваат непроменети

Цените на бензините и на дизелот од ноќеска на полноќ остануваат исти, односно не се менуваат, соопшти Регулаторната комисија за...

Македонија41 минута

(Видео) Земон: Mали се шансите организацијата на изборите да се смени во една изборна единица

Пратеникот Рубин Земон еден од 17. пратеници, кои ги иницираа измените на изборниот законик, на прес-конференција во Собранието, рече дека...

Македонија1 час

Мицевски: СДСМ штанца закони како никогаш досега

Во последните две седмици во Собранието на Република Македонија се пристигнати 123 предлог закони, што претставува рекорд во законодавниот дом....

Свет3 часа

(Видео) Обама: Жените се несомнено подобри од мажите

Ако жени ги управуваат сите држави во светот, тогаш ќе има генерално подобрување во животниот стандард и исходите, порача поранешниот...

Македонија4 часа

За една недела казнети 263 возачи за непрописно паркирање во општина Центар

ЈП „Паркинзи на Општина Центар“ во текот на минатата недела казни 263 возачи за непрописно паркирање. Во периодот од 9...