Контакт

Актуелно

Македонија10 минути

Во Битола почувствуван земјотрес со епицентар во Грција

Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 3.3 степени и епицентар во соседна Грција, на 125 километри јужно од Скопје, беше регистриран...

Економија21 минута

Ангеловска: Буџетот за 2020 ќе им овозможи на младите да покажат повеќе од потенцијалот

Со буџетот за 2020 година се инвестираат највисоки средства досега за човечки капитал, односно: здравство, образование и социјална заштита, нагласи...

Свет46 минути

Напаѓач со опасна хемикалија испрскал 51 дете во градинка во Кина

Во градинка во југозападна Кина повредени се 51 дете и тројца воспитувачи откако напаѓач ги испрскал со натриум хидроксид. Кинеската...

Црна хроника2 часа

Рачна бомба пронајдена во ѕидовите од стара куќа во Тетовско

Шеест и тригодишник од тетовското село Ѓермо пријавил дека додека изведувал градежни работи за уривање стара куќа, во еден од sидовите...

Црна хроника3 часа

Битолчанец се застрелал додека си го чистел пиштолот

Битолчанец е тешко повреден кога при чистење револвер „застава 357 магнум М 83/93“, кој го поседувал со дозвола, добил прострелна...