Контакт

Актуелно

Европа8 минути

Меркел: Дипломатија, а не санкции во односите со Турција

Германската канцеларка Ангела Меркел рече дека дипломатијата е решение за проблемите на ЕУ со Турција во источниот Медитеран. Доаѓајќи на...

Македонија30 минути

Пендаровски поддржува напаѓачите на новинари да се гонат по службена должност

Претседателот Пендаровски дава поддршка за измени во Кривичниот законик со кои ќе се овозможи нападите врз новинарите и медиумските работници...

Македонија3 часа

„Визер – Скопскиот маратон“ ќе се трча в недела со посебни протоколи против Ковид-19

„Визер – Скопски маратон“ ќе се одржи на 4 октомври, недела, по истата патека, но со нов старт и нова...

Регион3 часа

Црногорски епидемиолог: Короната ни се шири како во Бергамо на почетокот на епидемијата

Интензитетот на трансмисија на коронавирусот во Црна Гора е дури и поголем отколку што беше во италијанскиот град Бергамо на...

Европа3 часа

Конте ќе предложи вонредната состојба да трае до крајот на јануари

Италијанскиот премиер, Џузепе Конте, изјави дека ќе му предложи на парламентот да ја продолжи вонредната состојба до крајот на јануари...