Контакт

Актуелно

Свет4 минути

Во светот се воведуваат нови рестрикции – надеж влеваат завршните испитувања за вакцина

Милиони луѓе се соочени со нови рестрикции, додека расте бројот на заразени со коронавирус во светот, но надеж пружа почетокот...

Македонија1 час

Земјотрес во околината на Ростуше

Земјотрес со јачина од 2,7 степени според Рихтер утрово е регистриран 85 километри југозападно од Скопје, во околината на Ростуше,...

Регион2 часа

Вучиќ: Се надеваме дека до крајот на годината ќе имаме вакцина во Србија

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, се надева дека до крајот на годината ќе има вакцина против коронавирус и дека Србија...

Економија3 часа

Голема победа за „Епл“, не мора да ѝ плати 13 милијарди евра данок на Ирска

„Епл“ ја доби судската битка со Европската комисија. Тие се жалеа против пресудата на Европската комисија дека на Ирска ѝ...

Македонија3 часа

Струмица – нудел ваучери за гориво за глас за определена политичка партија

До 13 часот во основните јавни обвинителства и преку електронската адреса [email protected], пристигнати се неколку известувања за евентуални изборни нерегуларности....