Контакт

Актуелно

Македонија38 минути

Косово најави екстрадиција на обвинетите за „Монструм“ по завршувањето на правните процедури

Косовскиот министер за внатрешни работи, Екрем Мустафа изјави дека обвинетите во случајот „Монструм“ Алил Демири и Африм Исмаиловиќ ќе бидат...

Црна хроника1 час

Државјани на БиХ со летви тепале семејство во Гостивар

Основното јавно обвинителство Гостивар отвори постапка против две лица осомничени за насилство. Осомничените, од кои едниот со двојно државјанство на...

Европа3 часа

Во Северна Ирска легализирани абортусот и истополовите бракови

Правото на абортус и истополови бракови е легализирано денеска во Северна Ирска по одлуката на парламентот во Лондон каде се...

Македонија4 часа

Околу 200 првачиња не следат настава оти не се вакцинирани

Околу 200 првачиња од целата земја не следат настава бидејќи не се вакцинирани. Ова го покажуваат досега обработените податоци што...

Македонија5 часа

За апсењето на Љубе Бошкоски одново ќе сведочат сите сведоци и оштетни

Оштетениот Љубе Бошкоски, сите досегашни сведоци и оштетени, ќе мора повторно да сведочат пред судот за случајот „Тортура” бидејќи предметот...