Контакт

Актуелно

Европа10 часа

Прекинат карневалот во Венеција поради коронавирусот

Последните два дена од карневалот во Венеција, кој привлекува туристи од целиот свет, се откажани поради коронавирусот, изјави гувернерот на...

Регион11 час

Курти потврдил дека ќе ги укине таксите за Србија

Шефицата на канцеларијата на ЕУ во Приштина, Наталија Апостолова, изјави дека очекува наскоро да бидат укинати таксите за стоката од...

Спорт13 часа

Циципас го крена трофејот во Марсеј

Најдобриот грчки тенисер, Стефанос Циципас ја одбрани титулата од Опен 13 во Марсеј со 6:3/6:4 победа над канадскиот тинејџер Феликс...

Црна хроника14 часа

Тепачка меѓу две групи кај „Чаирчанка“ поради долгови

Деветнаесетгодишен жител на скопското село Никиштане пријавил во полиција дека доцна синоќа кај место викано „Чаирчанка“ на ул.„Цветан Димов“, поради...

Македонија15 часа

(Видео) Локвенец: Неуспешниот обид за конструкција со неовластени снимки покажува зошто мораше да се донесе Законот за ЈО

Ова е уште еден доказ дека на дневна основа ВМРО-ДПМНЕ и неговото раководство не можат да функционираат без лаги и...