Контакт

Актуелно

Регион58 минути

Србија воведува ПЦР-тест и карантин за странците

Србија во текот на оваа недела веројатно ќе воведе задолжителен ПЦР-тест и 14-дневен карантин за странците кои доаѓаат од одредени...

Црна хроника1 час

Казнети 511 граѓани поради неносење маски

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на Република Северна Македонија по однос на мерката за неносење лична заштита на...

Екологија1 час

Вишокот пиво кое останало поради пандемијата, Австралија го претвори во обновлива енергија

Кога поради карантинот во Австралија беа затворени баровите и рестораните, пиварниците останаа со огромни резерви на пиво. Но, наместо да...

Европа2 часа

Нов Зеланд збунет за потеклото на вирусот, можно е да дошол на пакувања со замрзната храна

Официјални претставници во Нов Зеланд испитуваат дали новите случаи на Ковид-19, регистрирани во земјата по повеќе од три месеци, се...

Европа2 часа

Руски функционер: Вакцината делува, веќе ја примија моите родители и сопругата

Не стивнуваат реакциите во светската јавност откако рускиот претседател Владимир Путин објави дека Русија е прва земја во светот што...