Контакт

Актуелно

Европа1 час

Австрија со најмала стапка на смртност од коронавирус во светот

Стапката на смртност на ковид-пациентите во Австрија е најмала во светот, изјави експертот за јавно здравје Армин Фидлер. Тој вели...

Економија2 часа

Од утре почнува исплатата на мајските пензии, објавен распоредот за подигнување

Над 320.000 пензионери ќе ја добијат предвреме мајската пензија. Почнувајќи од утре, 27 мај, ќе почне етапната исплата на мајската...

Македонија3 часа

Облачно и посвежо време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд и грмежи

Времето денеска ќе биде променливо облачно и посвежо. На повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен...

Свет3 часа

Јапонците велат дека маските се опасни за деца под две години

Децата на возраст под две години не треба да носат маски затоа што намалената можност за дишење може да го...

Свет3 часа

СЗО го предупреди Бразил да не ја отвора економијата

Светската здравствена организација го предупреди Бразил да не ја отвора својата економија пред да може да тестира доволно луѓе за...