Контакт

Актуелно

Регион46 минути

Српските туристи избркани од грчкиот остров Евија, мештаните се плашеле од корона

Туристите од Србија биле избркани од страна на мештаните на грчкиот остров Евија во Грција, пишува „Новости“. Туристите беа принудени...

Македонија2 часа

(Видео) Орбан со поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски

Унгарскиот премиер, Виктор Орбан, преку видео порака упати поддршка за ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски за претстојните парламентарни избори. „Ве поздравувам...

Македонија2 часа

Месецов се лиценцирани 66 доктори, повеќе од половина изразиле желба да работат со ковид пациенти

Министерството за здравство информира дека во јули, 66 доктори на медицина го положиле стручниот испит и се стекнале со лиценца...

Македонија2 часа

Приведени возачи на мотори кои синоќа се тркале низ скопските улици

Полицијата синоќа спроведе акциска контрола за откривање на возачи на мотори кои организираат “диви трки“ на подрачјето на Скопје. Притоа...

Регион3 часа

(Видео) 25 години од геноцидот во Сребреница

Во Сребреница денеска се одбележуваат 25 години од геноцидот врз Бошњаците. Комеморацијата на жртвите од геноцидот во Сребреница почна со...