Контакт

Актуелно

Свет6 минути

Уапсени 23 лица за криумчарење 10.000 мигранти во Велика Британија

Во Франција и Холандија се уапсени 23 лица осомничени за криумчарење на околу 10.000 мигранти кои во ладилници биле пренесувани...

Економија1 час

Украина сака Германија да управува со нејзините железници во рок од 10 години

Украина планира своите железници да ги отстапи на „Дојче Бан“ на десетгодишно управување, изјави денеска украинскиот премиер Алексеј Гончарук за...

Економија2 часа

Швајцарија во чест на Ајнштајн го искова најмалиот златник во светот

Швајцарија искова толку мал златник што треба да се погледне од многу блиску за на него да се забележи ликот...

Свет3 часа

Вакцината против корона вирусот ќе пристигне најмалку за една година

Развојот на нови вакцини против корона вирусот ќе трае најмалку една година, објави Глобалниот сојуз за вакцини и имунизација (ГАВИ)....

Свет3 часа

Трамп ќе биде првиот американски претседател што излегол на протест против абортусот

Aмериканскиот претседател, Доналд Трамп, в петок во Вашингтон ќе учествува на Маршот за живот, со што ќе стане првиот американски...